Afsluiting 3e Masterclass voor ambtenaren
Wat doet Voor Goed?
Rotterdam is populair en floreert, maar is ook een stad met veel armoede en hardnekkige werkloosheid. Wij zijn ervan overtuigd dat meer sociaal ondernemerschap hier een antwoord op is. Daarom werken we aan projecten die het sociaal ondernemen in onze stad verder aanjagen.
Gepubliceerd op 20 februari 2025
Op 13 februari 2025 werd de Masterclass Impact Ondernemen voor ambtenaren letterlijk en figuurlijk met een hoogtepunt afgesloten. Een enthousiaste groep ambtenaren uit diverse clusters gemeente Rotterdam ontving die middag hun certificaat uit handen van wethouder Tim Versnel (werk en inkomen).
Een middag vol inspiratie en impact
De deelnemers waren te gast in de skybar van SOCOCO, met een prachtig uitzicht over de stad waar zij zich dagelijks voor inzetten. De aftrap werd verzorgd door Annemiek van Tol van Platform31, die de deelnemers kennis liet maken met de Toolbox Impact Ondernemen van de City Deal. Dit bood hen praktische handvatten om samen met collega’s verder te werken aan impact ondernemen binnen de gemeente. Vervolgens was het de beurt aan de deelnemers zelf. In zorgvuldig voorbereide pitches deelden zij hun inzichten en plannen.
De vragen die centraal stonden waren:
– Welke maatschappelijke uitdagingen zie je in jouw werkgebied, en hoe sluiten deze aan bij bredere vraagstukken in de samenleving?
– Waar kun jij als ambtenaar de meeste impact maken en hoe ga je dat samen met je collega’s realiseren?
De antwoorden waren indrukwekkend en inspirerend. Het was mooi om te zien hoe de opgedane kennis en inzichten direct werden vertaald naar concrete acties. Bovendien hebben de ambtenaren uit verschillende clusters elkaar beter leren kennen en trekken ze nu samen op binnen dit belangrijke thema.
Werkgroep Impact Economie
Daarna was het de beurt aan Michiel van Keulen, namens de werkgroep Impact Economie van de gemeente Rotterdam.
De kern van zijn boodschap was:
– De wereld verandert.
– We bewegen naar een impact economie.
– Deze verandering biedt grote kansen voor Rotterdam.
Michiel sloot af met een oproep: “Wat zou jij anders willen zien? En wat of wie heb jij nodig om deze veranderingen mogelijk te maken?“
Oproep van de wethouder
De middag werd afgesloten door wethouder Tim Versnel, die de deelnemers persoonlijk bedankte voor hun inzet. Hij benadrukte hoe belangrijk impact ondernemerschap is voor de stad en hoe impact ondernemers de voorlopers zijn van bredere maatschappelijke transities. Het is van essentieel belang dat de gemeente hen ondersteunt en samenwerking bevordert.
“Er is een groei van impact ondernemers in onze stad. Als stad lopen we voorop, maar we zijn pas net begonnen.
Het is belangrijk dat jullie, vanuit de verschillende plekken waar jullie zitten, met een open blik bijdragen aan hoe we de samenwerking met impact ondernemers verder kunnen versterken.”
– wethouder Tim Versnel
Een kijkje in de wereld van impact ondernemen
De Masterclass Impact Ondernemen voor ambtenaren bestaat uit vijf dagdelen waarin deelnemers ondergedompeld worden in de betekeniseconomie. Tijdens deze editie bezochten ze de volgende impact ondernemers: OASE Rotterdam, WEAR, Oxious Talent Factory en Kaapse Brouwers. Deze ontmoetingen boden waardevolle inzichten in hoe ondernemers maatschappelijke impact combineren met zakelijk succes. Daarnaast werden de deelnemers uitgedaagd met opdrachten om te onderzoeken wat impact ondernemerschap kan betekenen voor hun eigen beleidsgebied.
De Masterclass, georganiseerd door Voor Goed Agency, heeft als doel ambtenaren meer inzicht te geven in de transitie naar de betekeniseconomie en de samenwerking tussen de gemeente en impact ondernemers te versterken. Zelf ervaren, proeven en voelen hoe deze wereld eruitziet, maakt een groot verschil. Met die ervaring kunnen ambtenaren beter bepalen wat nodig is om deze beweging te versnellen.
Wil jij ook meedoen aan de volgende editie van de Masterclass Impact Ondernemen in het najaar van 2025?
Meld je dan alvast aan door een mail te sturen naar micha@voorgoedagency.nl.
Ben je werkzaam bij gemeente Rotterdam en wil je op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen op het gebied van Impact Economie?
Word dan lid van de Rio-pagina Go Create Impact; Groep – RIO.